Make your own free website on Tripod.com
OPQ RALLYTEAM

Atpakaļ uz sākuma lapu!

MŪS SPONSORĒ
Kurzeme 2000 startā
Līkloči Liepājā
Vienmēr pa ceļam!
Vāks
EKIPĀŽA
IZDEVĪGA SADARBĪBAS SHĒMA
RALLIJS KĀ REKLĀMAS IESPĒJA
Kontaktinformācija
Sapņu auto...
PALDIES MŪSU PALĪGIEM!
LINKI
Ziņas
Neste 1000 ezeru rallija info
Rallijs Vidzeme 2000Rallija Neste 1000 ezeri info


Somi uzvar "Neste 1000 ezeru" rallijā.
Markus Gronholms (Marcus Gronholm) pēc vairāku gadu mēģinājumiem (pirmais 1989.gadā) beidzot ir uzvarējis savas dzimtās zemes - Somijas rallijā "Neste 1000 ezeri", uzrādot labākos laikus vairāk nekā trešdaļā no ātrumposmiem un finišā tuvāko sekotāju - Kolinu Makreju (Colin McRae) apsteidzot par vairāk, nekā minūti. Šis ir viens no ātrākajiem rallijiem Pasaules čempionātā, ar ātrumiem, kas bieži vien pārsniedz 200 km/h, nepārredzamiem ātriem līkumiem un neskaitāmiem tramplīniem kuru dēļ arī ir radusies teika par "lidojošajiem somiem". Pateicoties uzvarai Gronholms ar 44 punktiem ir izvirzījies vadībā Pasaules čempionāta kopvērtējumā, apsteidzot līdzšinējo līderi Ričardu Bērnsu (Richard Burns) par sešiem punktiem. Bērnss nevarēja turpināt savu, rallija pirmajā dienā sākto cīņu ar Gronholmu par pirmo vietu, jo kļūdijās 11.PS un pilnībā iznīcināja savu Subaru Impreza pēc vairākiem efektīviem kūleņiem. Līdzīgu finišu nācās piedzīvot arī jaunajai Norvēģu zvaigznei Peteram Soldbergam - viņa pilotētais Ford Focus pēc neveiksmīga mēģinājuma veikt vienu no līkumiem fantastiskā ātrumā, beidzās somijas kokos, dodot šim braucējam vielu pārdomām nākošā gada mēģinājumam.


Lideri mainās arī konstruktoru kausā.
Fantastiska cina notika par otro vietu starp Britu Kolinu Makreju un Somu Harri Rovanperu (Harri Rovanperä). Tikai pedeja posma kluva zinams, ka Makrejam ir izdevies izraut otro vietu ar 2.7 sekunzu parsvaru, ta izcinot 6 punktus, kas lava Ford Martini komandai parnemt vadibas grozus no Subaru konstruktoru kausa. Par so panakumu seviski priecigs bija Ford racing Eiropas direktors Martins Vitekers (Martin Whitaker), kurs piezimeja, ka Ford centisiem so parakumu saglabat ar visiem spekiem. Makrejs ari bija vienigais ne-Somijas parstavis, kuram izdevas finiset pirmaja piecinieka. Ka seviski labu, jaatzime Rovanperas sniegumu, kas braucot ar Toyota Corolla, kas sogad nepiedalas ka rupnicas komanda - lidz ar to ir daudz mazak nodrosinats tehniski un finansiali - speja apsteigt daudzus tituletakos sancensus Somus - Tomiju Makinenu (Mitsubishi, ceturtais), Sebastianu Lindholmu (Peugeot, piektais) un Juhu Kankunenu (Subaru, astotais).
Nākošā - Kipra.
Nākošais Pasaules ralllija čempionāta posms notiks Kiprā no 8 līdz 10 septembrim, un tās ceļos šogad pirmo reizi tiks uzņemta pasaules rallija elite. Šis rallijs nesen tika pievienots čempionāta kalendārā, kad kļuva zināms par Ķīnas izkrisšanu no čempionāta, un ir "melnais zirdziņš" visiem braucējiem, tādēļ varētu būt sevišķi interesants.
Kopvērtējums pēc Somijas: Gronholms - 44 punkti, Bērnss 38, Makrejs 36, Sainss 27, Makinens 26 un Kankunens 18.
Ford - 63 punkti, Subaru 60, Peugeot 54, Mitsubishi 33, Škoda 8 un Seat 7.


Richards Bērnss iznīcina Subaru Neste 1000 ezeru rallijā.
Pasaules čempionāta kopvērtējuma līdzšinējais līderis Ričards Bērnss (Richard Burns) pēc somijas rallija ir atkritis uz otro vietu. Bērnss nevarēja turpināt savu, rallija pirmajā dienā sākto cīņu ar Gronholmu par pirmo vietu, jo kļūdijās 11.PS un pilnībā iznīcināja savu Subaru Impreza pēc vairākiem efektīviem kūleņiem. Pēc šā negadījuma Bērnsu varēja redzēt nelaimīgi sēžot trases malā un verojot pārējo braucēju veikumu. Par laimi ne pilotam, ne arī stūrmanim Robertam Reidam (Robert Reid) nekādi smagi ievainojumi šā negadījuma rezultātā nav konstatēti - tā pēc braucēju un rengena uzņēmumu apskates paziņoja Subaru komandas ārsts - vienīgās braucēju sūdzības bija par stīvu kaklu. Ričardam Bērnsam šī ir pirmā nopietnā avārija kopš 1999.gada, kad viņš pievienojās Subaru komandai. Viņš šo negadījumu komentēja šādi: "Pēdējais līkums, ko paguvām izbraukt leģendā bija plats labais, kas sašaurinās un tieši tā arī bija. Es vienkārši tajā iebraucu ar pārāk lielu ātrumu, lai to varētu sekmīgi izdarīt. Līkumu sāku ar sesto ātrumu, tad pārslēdzos uz piekto, bet saķere ar ceļu bija nepietiekama un auto "neizvilka" laukā. Auto izslīdēja, nolidoja no ceļa, tās aizmugure aiz kautkā aizķērās un mēs apmetām vairākus kūleņus aptuveni 70 metru garā posmā. Runājot par šā negadījuma negatīvo iespaidu uz manu vietu čempionāta kopvērtējumā - tas bez šaubām ir ļoti slikti, un sliktākais, kas šobrīd var notikt, ir ja Markuss (Gronholms) turpina savu uzvaru sēriju un man ir jāfinišē aiz viņa kopvērtējumā. Taču galu galā šis nav nekāds pasaules gals un panikai nav pamata - līdz negadījumam mēs rādijām ļoti labu sniegumu, auto un riepas sevi pierādīja sevi kā sevišķi konkurētspējīgas. Es gan ceru, ka Kiprā mūs gaida veiksmīgāka sacīkste!"


rallijs@winning.com